BLOG

PPR Boru ve Ek Parça Sistemleri Eksi Derecelerde Nasıl Davranır?

PPR borular, malzeme yapısı ve hammaddesinin bu koşullardaki kırılganlığı nedeniyle 0 °C'de camsı özellik gösterir. Bu nedenle kış aylarında bina içinde boruların bu koşullarla karşılaşma ihtimali varsa yalıtım kullanılmalıdır. Benzer şekilde, bazı dış mekan kurulumları için kullanılacaksa, yeterli yalıtım sağlanmalıdır.

03.05.2023

PPR Borular Hakkında 5 Yaygın Yanılgı

Polipropilen random kopolimer borular olarak da bilinen PPR borular, hem konut hem de ticari mülkler için güvenilir ve verimli bir tesisat malzemesi olarak popülerlik kazanıyor. Bununla birlikte, artan popülaritelerine rağmen, PPR borular hakkında ele alınması gereken birçok yanlış anlama var. Bu yazıda, PPR borularla ilgili en yaygın beş yanılgıya ve bunların neden doğru olmadığına değineceğiz.

01.02.2023

PPR (PPRC) Nedir? PPR Boru ve Ek Parçaları Nerelerde Kullanılır?

PPR ham maddesi diğer plastiklere göre birçok avantaja sahiptir. Uzun ömürlüdür, basınç ve sıcaklığa karşı yüksek dayanım gösterir, daha esnektir, yüksek ses ve ısı yalıtımına sahiptir, yüksek yoğunlukludur ve erime akış hızı düşüktür. PPRC boru ve ek parçalarımız içme suyu tesisatlarında, sıcak su, radyatör ve yerden ısıtma sistemlerinde ve birçok endüstriyel dağıtım sistemlerinde uzun ömürlü olarak kullanılır.

24.01.2023

PP-R ÖZELLİKLERİ

PP-R (Polypropylene Random Copolymer) ham maddesinin en önemli özelliği; ısıya ve kimyasal etkilere karşı gösterdiği yüksek dirençtir.

24.03.2021