BİZ KİMİZ?

1990 yılında kurulmuş olan FORMÜL halen içinde bulunduğu plastik sektörüne AR-GE, tasarım, proje ve yüksek mühendislik çalışmalarında bulunmuştur. FORMÜL, 1990 yılı öncesinde de plastik sektöründe uzun yıllar birçok projede bilfiil rol almıştır.

FORMÜL, ürün grubu ve yelpazesi olarak sektörde lider konumdadır. Diğer tüm firmaların ihtiyaçlarına cevap vermekle kalmayıp, projeler ve yeni ürünler geliştirerek (KNOW-HOW) “Siz ne yapmak istediğinize karar verin; biz sizin yerinize düşünelim, tasarlayalım ve üretip yerine getirelim.” ilkesini felsefe edinmiştir. Ürün yelpazesinin çok zengin ve çok geniş bir yapıya sahip olması FORMÜL’ü, diğer PPRC ürün üreticilerinin ve bu sektördeki tüm firmaların ilgi odağı haline getirmiştir. Plastik sektöründe model olarak FORMÜL gösterilmektedir.

FORMÜL, tasarım, yeni ürün geliştirme, AR-GE ve R-D (Research & Development) çalışmaları yapmaktadır. Kaliteli ve mükemmel ürün üretme hedefiyle beraber en öne müşteri memnuniyetini almaktadır. Proje ekibi, teknik laboratuvar ve AR-GE bölümünün desteği ile hatasız ürün üretmek ilkesini benimsemiştir. Kalıphane (mold), kalıp üretim fabrikası, metal (insert) pirinç üretim fabrikası, boru (pipe) üretim fabrikası ve plastik (fittings) ek parçaları fabrikası desteği ile ürünlerinin 7/24 test ve analizini, kendi laboratuvarlarında gerçekleştirmektedir.

Plastik boru, plastik ek parçaları, plastik ve metal aksesuarları ve yüksek göz adetli kalıpları kendi tesislerinde, dışarıya bağımlı kalmadan üretmektedir. Aynı zamanda montaj, ambalajlama, paketleme ve kolileme çalışmaları ise otomatik makinelerde gerçekleştirilmektedir.

En iyi, en kaliteli ürünü üretmek ve tasarlamak konusunu kendisine prensip edinmiş olan FORMÜL, modern laboratuvarlarında birçok araç gereç, makine ve teçhizat ile profesyonel kalite kontrol ekibi ile imkân sağlamaktadır.

Yüzün (100) üzerinde uluslararası kalite belgeleri, kalite sertifikaları, faydalı model belgeleri, TSE sertifikaları, ISO 9001-2008 kalite belgesi ve birçok ülkede marka tescilleri ile ürünlerini tüm dünyada müşterinin beğenisine sunmaktadır. Bu belgeler arasında çok tanınmış DVGW, GOST, CE, UKR SEPRO, TSE, SKZ, TZW, ISO 9000 ve diğer ülkelerin kalite sertifikaları mevcuttur ve bağımsız kuruluşlar tarafından periyodik olarak denetlenmektedir.

FORMÜL, Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika kıtaları yani tüm dünyada, 50’nin üzerinde ülkeye ihracat yapmakla beraber, her geçen gün bu sayı daha da arttırmaktadır. Neredeyse ürünlerinin tamamını yani kapasitenin %100’üne yakın kısmını ihracat olarak gerçekleştiriyor. Bütün dünya pazarına hitap ettiği için, ürün gamı özelliği ile bölgesel talepleri de karşılayabiliyor.

FORMÜL, pazardaki ağır rekabet şartlarına rağmen kaliteden ödün vermeyerek, yerinde servisi ve ürün çeşitliliğini vizyon ve misyonuna eklemiş olup, ilerici ve modern bir çizgiyi kendisine prensip edinmiştir.

Formül’ün nihai hedefi; %29,2’si karalarla kaplı olan dünyanın her bir noktasına, ürünlerini ulaştırabilmektir.